31 mar 2014

V podnikaní treba investovať s rozumom.

investovať s rozumom

Nedostatok peňazí sa prejavuje v každej oblasti.

Aj ak začínate podnikať, zväčša sú Vaše zdroje značne obmedzené. Do podnikania predsa ideme za účelom peniaze zarobiť a nie ich míňať. Pre rozbehnutie podnikania je však určitá hotovosť nevyhnutná.

Potrebná suma je závislá najmä od oblasti a od toho, čo všetko pre svoje podnikanie potrebujete. Prirodzene aj ako začínajúci podnikateľ máte niekoľko možností, ako si potrebné peniaze požičať, no neraz sa snažíme všetko riešiť z vlastných zdrojov.

Základné imanie totiž musíte mať splatené na účte, čo nie je vždy jednoduché. Výhodou však je, že tieto peniaze môžete po zapísaní firmy do obchodného registra použiť na kúpu strojov, zariadení, či iných dôležitých vecí pre Vaše podnikanie.

Na začiatku teda peňazí nie je nikdy dosť, preto sa šetreniu zrejme nevyhnete. Drobné položky budete strážiť len ťažko a výraznú úsporu aj tak neprinesú. Preto sa radšej zamerajte na nájom. Ten tvorí značnú časť mesačných nákladov, takže správnym rozhodnutím môžete ušetriť nemalú sumu.

Práve pre vysokú úsporu je medzi podnikateľmi veľmi obľúbené registračné sídlo. Toto Vám slúži na potreby registra a na korešpondenciu, pričom ho môžete mať aj v centre mesta. Výhodné je najmä ak nepotrebujete kanceláriu, prípade pracujete z domu. Nevyhnutný priestor si však môžete neskôr prenajať aj v širšom okolí, kde sú ceny prenájmu o niečo nižšie.

Vo Vašej kancelárií sa musia dobre cítiť aj Vaši klienti, preto si dajte záležať aj na detailoch a investujte dobre aj v tomto smere – kúpte tie správne obrazy.

Foto: goodfon.com