27 apr 2014

Deti sa učia od nás dospelých

Deti sa učia od nás dospelých

To je všetkým známe, no dávate im skutočne dobrý príklad?

V pracovnom zhone neraz zabúdame na ich potreby a našu starostlivosť obmedzujeme len na to najnutnejšie. Našou prioritou sú pracovný výkon a samozrejme peniaze. Všetci to síce robíme pre naše deti, aby sme im mohli dopriať všetko čo považujeme za nutné, no niekedy je to práve naše objatie, či spoločná hra čo im chýba.

Ak teda chceme, aby z našich ratolestí vyrástli sebavedomí a úspešní ľudia, musíme im venovať viac našej pozornosti. Práca je síce nevyhnutná, no ak je to len trochu možné, dajte prednosť deťom. Viac pozornosti si určite zaslúžia, myslite na to aj vo svojom voľnom čase. Veľkou výhodou môže byť aj práca z domu. Ak máte túto možnosť, určite nad ňou dobre premýšľajte. Vo väčšine ju volia najmä ženy, no starostlivosť o dieťa a do toho aj pracovné povinnosti na jednom mieste, nie je ľahké zvládnuť. Ušetríte však minimálne dochádzanie do zamestnania a budete tak viac času tráviť so svojimi deťmi.

Toto rozhodnutie nie je zložité zrealizovať, teda ak Vám to šéf dovolí, prípadne ak máte doma potrebný priestor. Ak ste podnikateľ a Vaša činnosť si nevyžaduje neustálu prítomnosť v kancelárií, nemusíte to ani nikomu vysvetľovať. Aj nábytok do kancelárie zoženiete veľmi rýchlo a jednoducho.

Deti si nás však prirodzene berú ako príklad, veľkú radosť im preto spraví aj spoločná hra. Všetky sa však samozrejme tešia aj z hračiek, výber však dobre premyslite. Nekupujte hocijaké, pre ich vývoj sú najlepšie interaktívne hračky.

Foto: goodfon.com