09 mar 2023

Citát na stenu – krásna dekorácia do interiéru

citát na stenu

Dekorácie sú súčasťou mnohých domácností. Navodzujú prijemnú atmosféru a zútulňujú priestor. Pokiaľ zariaďujete interiér a hľadáte dekorácie, ktoré vás chytia za srdce, máme pre vás jeden tip – citát a nápis na stenu. Citáty sú čoraz viac vyhľadávané dekorácie najmä preto, že nesú so sebou veľké posolstvo. Hodia sa takmer do všetkých interiérov – minimalistických, moderných, klasických.

Existuje veľké množstvo citátov na stenu, ktoré budú obľúbenou dekoráciou vo vašej domácnosti. Stačí si vybrať motív, farbu, veľkosť a jednoduchým dizajnom zaplníte prázdnu stenu v obývačke, chodbe či spálni. Citáty so sebou nesú aj kus posolstva. Sú preto veľmi vďačnou dekoráciou, ktorá vás dokáže naladiť na príjemnú atmosféru a správnu cestu.

Medzi najobľúbenejšie citáty na stenu patria:

1. Citáty o láske – zamilované odkazy, vyznanie lásky a mnoho ďalšieho. Citáty o láske patria medzi obľúbené. Sú vyjadrením citov k druhej osobe a nie len pri mladých pároch pôsobia romanticky. Hodia sa do všetkých interiérov.

2. Citáty o živote – život prináša rôzne situácie, niekedy ide ľahšie, niekedy zas navodí komplikovanejšiu atmosféru. Citáty o živote dokážu nakopnúť každého človeka. Sú povzbudivé, pravdivé a otvorené. Taktiež vyniknú v každom interiéri.

3. Citáty o rodine – rodina je miestom pokoja a lásky, kde sa každý rád vracia. Fungujúca rodina je miestom šťastia a pohody, kde sa každý cíti dobre. Drevené citáty o rodine na stenu vám budú každý deň pripomínať, aká je rodina dôležitá.

4. Motivačné citáty na stenu – každý sa občas potrebuje každý z nás. V niektorých situáciách jednoducho potrebujeme nakopnúť a posunúť sa vpred. Motivačný citát je doplnkom, ktorý si môžeme prečítať každý deň pred odchodom do práce.

Pri výbere citátov sa stačí zamerať na motív, dizajn a odtieň. Ideálne je zvážiť veľkosť citátu tak, aby primerane ladila k veľkosti interiéru a opticky ho správne doplnila. Taktiež si môžete vybrať aj farbu citátu. Či už ste zástancami klasickej bielej, čiernej alebo radi doplníte stenu o prírodné či sivé odtiene, na drevko si nájde každý svoje.