01 feb 2013

Zubár Košice

Zubár Košice

Zubár Košice, túto frázu zadá niekto, keď chce nájsť zubára v Košiciach (napríklad). Je otázne, či takto nájde ozaj dobré ho zubára. V Košiciach sú ich desiatky a nie všetci majú pozitívne hodnotenia. Keďže zub v ústach je cennejší ako diamant vo vrecku, je dôležité nájsť ozajstného odborníka. Čím sa vyznačuje? Odborník je ten, ktorý je schopný nielen udržiavať zdravie našich zubov, ale má aj schopnosť vytvoriť kvalitný vzťah s pacientom a poskytnúť osobnú starostlivosť. Tu sú niektoré z charakteristík, ktorými sa vyznačuje dobrý zubár.

1. Odbornosť a znalosti: Dobrý zubár musí mať bohaté skúsenosti v oblasti zubnej starostlivosti. Musí byť informovaný o najnovších výskumoch, materíloch a technológiách, ktoré sa týkajú zubnej starostlivosti, aby mohol poskytnúť pacientovi najväčšiu možnú starostlivosť.

2. Komunikácia: Dobrý zubár je schopný s pacientom jasne, zrozumiteľne a otvorene komunikovať. Musí vedieť vysvetliť pacientovi jeho stav, liečebný plán, aby pacient mal jasnú predstavu o svojom zdravotnom stave a vedel sa rozhodnúť, aké postupy si vybrať. To isté platí o zákroku, je fajn, keď pred tým ako začne voju prácu, pacientovi povie, čo ide robiť.

3. Prístup k pacientovi: Dobrý zubár je schopný vytvoriť pocit bezpečia a priateľského prostredia, v ktorom sa pacient cíti príjemne. Musí byť schopný pochopiť pacientov, ich obavy a urobiť všetko, čo je v jeho silách, aby ich vyriešil.

4. Súcit a empatia: Dobrý zubár má empatiu a súcit s pacientmi, ktorí sa obávajú o svoje zuby a ich zdravie. Musí pristupovať k pacientovi s citom a úctou.

5. Kvalita liečby: Dobrý zubár sa vždy snaží poskytnúť čo najkvalitnejšiu liečbu pre pacienta. Musí byť presný a zodpovedný vo svojej práci a vždy sa snažiť dosiahnuť najlepších výsledkov.

6. Profesionálny prístup: Dobrý zubár musí byť profesionálny vo svojom prístupe k pacientom a svojej práci. Musí dodržiavať pravidlá etiky a vždy konať v záujme pacienta.

Celkovo je dobrý odborník, ktorý pomáha poskytnúť zubnú starostlivosť svojim pacientom a má široké znalosti a skúsenosti.

Foto: goodfon.com