02 mar 2021

Aby sa podlahy leskli

podlaha

Chcete podlahy, ktoré sa len tak lesknú? Vysávač stačiť nebude!

Hoci dnes upratovanie od prachu v mnohých priestoroch postupne preberajú stroje, robotické vysávače nás stále zbavujú len prachu a najhrubšej nečistoty. Každý priestor s kobercom preto potrebuje z času na čas vytepovať, a ten bez neho poumývať mopom. Špina sa totiž do podlahy zasuší (obzvlášť akákoľvek špina zmiešaná s tekutinou) a vytvorí lepkavý povrch, s ktorým si vysávač neporadí.

Mopy sa vyrábajú najčastejšie z dvoch materiálov – bavlny, alebo mikrofázového vlákna. Bavlnený mop sa hodí na umývanie dlažby, linolea, liatej dlažby a podláh. Jeho výhodou je dobrá savosť a jemnosť, dokáže zájsť aj do drobných medzier v kameninovej podlahe a vyčistiť ju do hĺbky. Na druhú stranu mikrofázový mop je lepší na umývanie parkiet a drevenej podlahy, pretože je jemnejší a neškriabe drevené povrchy.

Okrem samotného mopu však budete potrebovať aj držiak mopu a násadu. Držiak kapsového mopu sa pomocou kapsy na koncoch mopu nastokne, a jednoduchým stlačením tlačidla sa dá nasadiť či zložiť dole. Držiak mopu FLIPPER na druhú stranu má jednoduché svorky, ktoré držia mop na mieste. Dajú sa odopnúť bez použitia rúk a preto sú veľmi obľúbené medzi upratovačkami.

Nezabudnite ani na násadu (tyč). Sú aj teleskopické násady, ktoré majú nastaviteľnú výšku, ale najlepšia je násada 140cm, ktorá je extra pevná. S kvalitným mopom je umývanie podlahy jednoduchšie a menej namáhavé na vaše telo. Ľahká alumíniová násada je pevná, neohýba sa a navyše ani pri pôsobení vody a prostriedkov nehrdzavie.

Autor článku: ADLERR, s.r.o.
© 2021. Všetky práva vyhradené. Obsah z tejto stránky je zakázané kopírovať.